iStream | Produkcja filmowa – Casestudy
We provide on-line live broadcasts, event managment and film production for the business sector in Europe and beyond.
live broadcasts, event managment, film production, live, broadcasts, event, managment
15295
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15295,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Casestudy

Casestudy – kilka słów o tym jak wygląda praca nad projektem filmowym

Każdy projekt to wyzwanie

Klienci bardzo często szukają ciekawszych form promowanie swojej konferencji niż tylko zwykłe nagranie zmontowane z przebitek z samego eventu.

Chcą przyciągnąć uwagę potencjalnych, nowych uczestników. Takie zadanie postawił przed nami organizator konferencji Agile Testing Days firma Díaz & Hilterscheid Unternehmensberatung GmbH.

Zadanie było jasne. Film ma nawiązywać do fantastycznego klimatu konferencji i jednocześnie przekazywać informacje merytoryczne. Na potrzeby produkcji wraz ze specjalistą od filologii angielskiej została stworzona baja zawierająca słowa klucze mające znaczenie dla treści merytorycznej jaką miał przekazać film. Następnie dział kreatywny przygotował storyboard oraz projekty graficzne w celu przedstawienia ogólnej wizji filmu.

Kolejnym wyzwaniem był udział w filmie aktora, który był jednym z organizatorów wydarzenia. W trakcie nagrania udzielaliśmy porad oraz pomagaliśmy wejść w rolę naszemu bohaterowi tak by nagranie wypadło jak najbardziej profesjonalne. Uwe Felfert bez problemu wszedł w swoją rolę co znacząco ułatwiło nam działania.

Miejsce produkcji filmowej

Całość produkcji była rejestrowana w naszym studiu w Poznaniu z wykorzystaniem techniki kluczowania. Po stworzeniu odpowiedniej charakteryzacji oraz wynajęciu właściwych akcesoriów na potrzeby stworzenia scenografii przystąpiliśmy do zdjęć. Całość nagrania zajęła nam około 6 godzin razem z powtórkami.

Końcowe dodatki

Efekt nagrania został wzbogacony o odpowiednie animacje CGI i przekazany klientowi. Efekty był na tyle zadowalający iż postanowiliśmy podczas samego wydarzenia stworzyć kolejny film, tym razem realizując zdjęcia filmowe w jednej z sal hotelowych w Poczdamie, co postawiło przed nami kolejne wyzwania. Scenariusz materiału był tworzony w trakcie nagrania, ale nie powstrzymało nas to przed przygotowaniem pełnej i profesjonalnej produkcji opartej w całości na nieprofesjonalnych aktorach i scenariuszu pisanym “na kolanie”. Efekt można obejrzeć poniżej.

AGILERAAAAM!

The Fairytale